V roce 2006 jsme se zúčastnili prvního semináře Stanislava Gazdíka v Praze, který se po ukončení své kariéry ve Francouzské cizinecké legii vrátil zpět do ČR a začal zde vyučovat profesní styl sebeobrany FISFO (Federal International System Force d’Ordre). I přes to, že jsme nebyli žádní nováčci a měli jsme značné zkušenosti s různými bojovými sporty, seminář nás naprosto ohromil a nadchl. Od té doby jsme se „Stana“ již nepustili. Problém byl v tom, že semináře FISFO probíhaly pouze v Praze a opravdu jich nebylo moc. Proto jsem se v roce 2007 rozhodl uspořádat první seminář FISFO v Brně a to pro příslušníky Pohotovostní motorizované jednotky PČR MŘ Brno ( min. 3:50 – ODG, Stan Gazdik, Legie). Následně jsem v letech 2007-2008 v Brně pořádal pravidelné semináře pod vedením Stanislava Gazdíka, které probíhaly téměř každý druhý měsíc a byly určeny převážně pro policejní sektor. Od roku 2009-2011 jsou semináře S. Gazdíka v Brně pořádány firmou MKR Consulting s.r.o. a to pro širokou veřejnost.

V březnu roku 2008 začínáme společně s hrstkou nadšenců cvičit FISFO pravidelně v tělocvičně Sokola na ul. Srbské v Brně. V listopadu roku 2009 se stáváme oficiální zástupci Stanislava Gazdíka a jeho firmy IAODG, s.r.o. ( www.iaodg.cz ) na území jižní Moravy. Stejného měsíce začínáme cvičit v nové tělocvičně na ul. Václavské v Brně. Na začátku roku 2010 se k nám jako druhý instruktor přidává Marian Cintula.

Od února roku 2014 klub Selfdefence Brno již není součástí IAODG a jde svou vlastní cestou. Tímto Standovi Gazdíkovi děkujeme za více než 9 let vzájemné spolupráce a předávání zkušeností.  Dosažené technické stupně instruktorů Selfdefence Brno po dobu působení v IAODG:

   Marian Komrska – Expert L1

   Marian Cintula – Instruktor L2

   Lukáš Burian – Asistent L4

   Viktor Čepl – Asistent L1

   Richard Příkazský – Asistent L1

V prosinci roku 2010 se společně s Marianem Cintulou účastním v Bratislavě semináře boje s nožem pod vedením Petera Weckaufa ( www.baraw.at ). Jeho systém T.C.S. Knife Fighting Concept nás zaujal natolik, že v roce 2011 jako první v ČR v Brně organizuji celkem pět seminářů tohoto systému. Současně se čtyřmi kolegy dojíždíme za Peterem do Vídně na soukromé lekce. V červnu roku 2011 se stávám Study Group Leaderem T.C.S. Knife Fighting Conceptu v ČR a zařazuji tento styl do výuky sebeobrany našeho klubu. Po dobu dalších let organizuji pravidelné semináře a Campy pod vedením Petera Weckaufa v Brně. V roce 2013 se stávám Associate Instruktor a snažím se šířit tento styl boje nožem po celé ČR.

Od roku 2011 jsme rozšířili výuku v našem klubu o systém S.D.S. Concept, který využívá k sebeobraně veškeré dostupné předměty a věci denní potřeby, které se v rukou vyškolené osoby mohou stát nebezpečnou zbraní. V praxi tento systém můžeme aplikovat například pro techniky se zavřeným teleskopickým obuškem, baterkou, obyčejnou propiskou či stočenými noviny. Zkušenosti čerpáme opět od zakladatele tohoto stylu – Petera Weckaufa.

Autor: Marian Komrska

Napsat komentář